Oprava starých schodů kamenným kobercem

Kamenný koberec jako finální krytina na schody je velice vhodná hned z několika důvodů. Absence spár, které jsou nutností u všech druhů dlažeb a jiných obložení, umožňuje dosáhnout velice zajímavého estetického výsledku. Nejsou nutné přířezy jako u dlažby a tak bude kamenný koberec vypadat perfektně na schodech jakýchkoli rozměrů, včetně těch atypických. Nejvíce tuto vlastnost oceníte při renovaci starých schodů, které mívají leckdy každý stupeň úplně jiný. Jsou-li navíc podstupnice schodů v nevhodném úhlu, nebo jsou-li na schodech lokální nerovnosti, nebo jiné nedostatky, lze vše vyřešit kamenným kobercem. Není tedy nutné dalšího dozdívání a podobných oprav před pokládkou finální krytiny.
Aplikace kamenného koberce na svislé části schodů (podstupnice) je možná buď za pomocí bednění, nebo s naším systémem pro přímou aplikaci na svislé plochy VERTIKAL jednoduše přímo natahováním.
Na hrany schodů umisťujeme lišty, aby se opticky oddělila schodnice (nášlap) od podstupnice (svislá část) a aby se ochránila hrana před případným olamováním. Podstupnice je také možné opticky odlišit například kombinací s jiným vzorem kamenného koberce, než který aplikujeme na schodnici.
Kamenný koberec je vhodný pro schodiště do interiéru i exteriéru. Exteriérová varianta kamenného koberce je průlinčitá, tudíž propouští do své struktury vodu, která je po vyspádovaném podkladu odváděna pryč. To je velká výhoda kvůli tomu, že se netvoří na jeho povrchu kaluže, což zásadně přispívá nekluznosti plochy. V zimních měsících pak průlinčitost zajišťuje velice snadnou údržbu. Plochu stačí posypat solí a rozpuštěný sníh pak odteče strukturou koberce pryč. Pokud byste chtěli nekluznost ještě zvýšit, máme v nabídce protiskluzový posyp, který se aplikuje při pokládce kamenného koberce a zajistí bezpečný povrch například i pro méně pohyblivé osoby.