Zateplení RD a nová fasáda

Rekonstrukce fasády je v dnešní době velice častý jev, který je podporován různými státními granty, jako je např. grant zelená úsporám. Jedná se totiž o velice nákladnou investici, při které se rapidně zvýší celková cena starého domu. Lidé často v touze ušetřit co nejvíce peněz nadělají více škody, než užitku.

Čti více

Výstavba dlažby Mramorit 40×40 a schodnice Granex

Díky pestré škále vzorů a různým povrchovým úpravám je využití dlažby Mramorit® zcela univerzální. Mramorit® lze používat ve venkovních i ve vnitřních prostorech. Pevnost, krása a kvalita dlažby Mramorit® nabízejí široké možnosti využití od rodinných domů po centra měst, průmyslu, zábavy a sportu.

Schodové prvky se zhotovují jak z dlaždic s protiskluzovou úpravou, tak z dlaždic s hladkým povrchem. Díky pestré škále vzorů a různým povrchovým úpravám je možné dlažbu Granex® použít jak v exteriéru, tak interiéru. Krása, lehkost a kvalita dlažby Granex® vyniknou v okolí rodinných domů, na sídlištích nebo v centrech měst, průmyslu, zábavy a sportu.

Čti více

Zateplení bytového domu v Pardubicích

Zateplení fasády je uceleným souborem činností, které na sebe navazují a společně tvoří zateplovací systém.

Pro udržení určité tepelné pohody je v podmínkách střední Evropy nutné budovy nějakým způsobem vytápět. Podíl tepelné ztráty fasádou z celkových tepelných ztrát představuje u běžného rodinného domu cca 30 %. U vysokých budov s velkou plochou stěn (např. panelové domy) je tento podíl ještě vyšší.

Náklady na vytápění lze ale zateplením snížit až na desetinu. Kromě optimální tloušťky izolace se musí správně navrhnout i stavební detaily bez tepelných mostů a vybrat vhodný zdroj tepla. To nám zajistí úspory nákladů na vytápění po celou dobu života našeho domu, a to v případě novostavby či rekonstrukce.

Čti více

Jak na fasádu?

Fasáda domu tvoří kabát stavby. Stejně jako šaty u lidí musí plnit dvě základní funkce, a to ochrannou a estetickou. Jak správně zateplit? Jak vybrat tu pravou omítku i barvu pro váš dům? Jak se starat o vzhled fasády i po letech? Nechte se inspirovat…

Proč a jakou chytrou omítku pro vaši fasádu zvolit?

Omítka chrání budovu před rozmary počasí a zajišťuje dlouhou životnost celého objektu. Omítka musí také dobře vypadat a přidělávat majiteli do budoucna co nejméně starostí. Proto se nyní vývoj pastovitých omítek, z pohledu ochranné funkce, nejvíce soustředí na odolnost vůči zašpinění a růstu řas na fasádě. 

5 nejčastějších chyb při zateplování fasády – jak jim předcházet a jak je řešit 

Zateplení fasády domu je jednou z nejčastějších rekonstrukcí, do které se lidé pustí. Jedná se o poměrně velký a relativně nákladný zásah, proto je dobré provést ji pořádně a správně. Jakékoli opravy jsou komplikované a drahé. Zde platí dvojnásob pravidlo: dvakrát měř, jednou řež. Jaké jsou nejčastější nedostatky, jak jim předcházet a případně jak napravit?

Jak opravit poškozenou zateplenou fasádu domu?

Renovovat poškozenou fasádu se zateplením nebo její zateplení zesílit je možné díky systémovým řešením zcela jednoduše. 

Zateplení fasády panelového domu  Díky investici do zateplení domu ve výsledku ušetříte na energiích spojených s vytápěním a případnou klimatizací.

Čti více

Zhotovení zateplení EPS RD Kunětice a fasáda Weber

Jedním z důvodů zateplování fasád je rozhodně důvod ekonomický.

Díky zateplení domu můžete uspořit 30 – 60% nákladů na vytápění. Zároveň se sníží provozní výkon topné soustavy a déle vydrží. Prodloužíte tak tedy životnost nejen topné soustavy, ale zároveň fasády samotné.

VYSOKÁ OCHRANA STAVBY A ZDRAVÉ PROSTŘEDÍ
Zateplená konstrukce domu daleko lépe odolává vlivům povětrnosti. Eliminují se tepelné mosty, snižují rizika kondenzace, zvyšuje se tepelná pohoda a omezuje se vznik plísní.

ŠETŘÍ ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ
Potřeba snížit energetickou náročnost budov vznikla nejen díky rostoucí ceně energií, ale hlavně díky ekologické zátěži, která je s výrobou energie spojena. Weber zná environmentální stopu svých výrobků a při hledání inovativních řešení zateplovacích systémů je problematika dopadu na životní prostředí velmi důležitým faktorem.

Čti více