Oprava starých schodů kamenným kobercem

Kamenný koberec jako finální krytina na schody je velice vhodná hned z několika důvodů. Absence spár, které jsou nutností u všech druhů dlažeb a jiných obložení, umožňuje dosáhnout velice zajímavého estetického výsledku. Nejsou nutné přířezy jako u dlažby a tak bude kamenný koberec vypadat perfektně na schodech jakýchkoli rozměrů, včetně těch atypických. Nejvíce tuto vlastnost oceníte při renovaci starých schodů, které mívají leckdy každý stupeň úplně jiný. Jsou-li navíc podstupnice schodů v nevhodném úhlu, nebo jsou-li na schodech lokální nerovnosti, nebo jiné nedostatky, lze vše vyřešit kamenným kobercem. Není tedy nutné dalšího dozdívání a podobných oprav před pokládkou finální krytiny.
Aplikace kamenného koberce na svislé části schodů (podstupnice) je možná buď za pomocí bednění, nebo s naším systémem pro přímou aplikaci na svislé plochy VERTIKAL jednoduše přímo natahováním.
Na hrany schodů umisťujeme lišty, aby se opticky oddělila schodnice (nášlap) od podstupnice (svislá část) a aby se ochránila hrana před případným olamováním. Podstupnice je také možné opticky odlišit například kombinací s jiným vzorem kamenného koberce, než který aplikujeme na schodnici.
Kamenný koberec je vhodný pro schodiště do interiéru i exteriéru. Exteriérová varianta kamenného koberce je průlinčitá, tudíž propouští do své struktury vodu, která je po vyspádovaném podkladu odváděna pryč. To je velká výhoda kvůli tomu, že se netvoří na jeho povrchu kaluže, což zásadně přispívá nekluznosti plochy. V zimních měsících pak průlinčitost zajišťuje velice snadnou údržbu. Plochu stačí posypat solí a rozpuštěný sníh pak odteče strukturou koberce pryč. Pokud byste chtěli nekluznost ještě zvýšit, máme v nabídce protiskluzový posyp, který se aplikuje při pokládce kamenného koberce a zajistí bezpečný povrch například i pro méně pohyblivé osoby.

Čti více

Zateplení RD a nová fasáda

Rekonstrukce fasády je v dnešní době velice častý jev, který je podporován různými státními granty, jako je např. grant zelená úsporám. Jedná se totiž o velice nákladnou investici, při které se rapidně zvýší celková cena starého domu. Lidé často v touze ušetřit co nejvíce peněz nadělají více škody, než užitku.

Čti více

Výstavba dlažby Mramorit 40×40 a schodnice Granex

Díky pestré škále vzorů a různým povrchovým úpravám je využití dlažby Mramorit® zcela univerzální. Mramorit® lze používat ve venkovních i ve vnitřních prostorech. Pevnost, krása a kvalita dlažby Mramorit® nabízejí široké možnosti využití od rodinných domů po centra měst, průmyslu, zábavy a sportu.

Schodové prvky se zhotovují jak z dlaždic s protiskluzovou úpravou, tak z dlaždic s hladkým povrchem. Díky pestré škále vzorů a různým povrchovým úpravám je možné dlažbu Granex® použít jak v exteriéru, tak interiéru. Krása, lehkost a kvalita dlažby Granex® vyniknou v okolí rodinných domů, na sídlištích nebo v centrech měst, průmyslu, zábavy a sportu.

Čti více

Zemní a výkopové práce o víkendech VOLVO ECR 35D- 5,3t

Naše firma má volnou kapacitu o VÍKENDECH na zemní práce a výkopy včetně autodopravy( odvoz sutí, dovoz materiálu atd.) Pardubice a okolí. Firma má k dispozici bagr VOLVO ECR 35D- 5,3t, a kontejnerové auto DAF a Isuzu,

Nabízím služby s těmito stroji. máme zkušené a šikovné strojníky a řidiče. Při dlouhodobější spolupráci bude cena příznivější.

tel. 774077764, email. dumitplus@seznam.cz

Čti více