Výstavba rodinného domu Sobětuchy 2018

Novostavba RD v obci Sobětuchy.Urbanistické řešení novostaveb vychází z územně plánovací dokumentace a okolní zástavby. Objekt nepravidelného tvaru, nepodsklepený, dvoupodlažní.

Půdorys domu je nepravidelný. Zastřešení je navrženo sedlovou střechou. Přízemí rodinného domu můžeme označit za denní část. Tvoří ji obývací pokoj a kuchyň s jídelnou, zádveří, sociální zařízení, technická místnost, garáž. Z obývacího pokoje je výstup do zahrady. Noční část domu se nalézá v 2.NP – tvoří ji dva pokoje, ložnice, šatna, pracovna, WC a koupelna. V projektu jsou navrženy klasické stavební materiály dostupné na českém trhu. Stěny jsou ze zdiva Porotherm, strop 1.NP je z betonového systému Spiroll, strop podkroví je se sádrokartonovým podhledem. Okna a venkovní dveře jsou navrženy plastové.Obvodové stěny zatepleny Eps tl. 150 mm.
Rodinný dům je řešený jako samostatně stojící objekt se dvěma nadzemními podlažími, nepodsklepený. Je určený pro bydlení 4 členné rodiny. Je vhodný pro rovinatý, případně mírně svahovitý terén.